Tulokset

 

Näyttelyn ROP-tulokset julkaistaan näyttelyn kuluessa.
ROP-tulokset näkyvät netissä heti kehien valmistuttua. Tuloksista huolehtii SHOWLINK

Lauantaina 14.5.2016 arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 3, 4, 6 ja 8
Sunnuntaina 15.5.2016
arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 5, 7, 9 ja 10

 

» Siirry tuloksiin tästä

Kuvat copyright Harri Natunen/Rauma Show

BEST IN SHOW
Tuomari - Judge Zhuk Anatoli, Belarus
 
1. pyreneittenkoira - Pyrenean Mountain Dog Chenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia & Salonen Juulia, Loimaa
 
2. lagotto romagnolo - Lagotto Romagnolo Bazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo, Övermalax
 
3. azawakh - Azawakh Azamour Mejulen, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka, Porvoo
 
4. cairnterrieri - Cairn Terrier Jack Des Bords De Loire, om. Niemi Riina-Kaisa, Loimaa
 

14.5.2016 Lauantai - Saturday

Paras veteraani - The best veterans
Tuomari - Judge Brown Thora, Canada
 
1. brasilianterrieri - Brazilian Terrier Brashill Esplendido, om. Jauhonen Tia, Tammiainen
 
2. cairnterrieri - Cairn Terrier Rottriver's Arnold Schwarzenegger, om. Niemi Riina-Kaisa, Loimaa
 
3. cockerspanieli - Cocker Spaniel Flyers Hard Rock Angel, om. Mattila-Närhi Bettina, Sastamala
 
4. vehnäterrieri - Irish Soft Coated Wheaten Terrier Mil Mear Geragold Yankee Cowboy, om. Päivinen Katja & Bergbom Karin, Paippinen
 
Paras kasvattajaryhmä - The best breeder's groups
Tuomari - Judge Aidietiene Julija, Liettua
 
1. cockerspanieli - Cocker Spaniel Northworth, Kauhanen Nina
 
2. portugalinvesikoira - Portuguese Water Dog Adventurer's, Railamaa Jaana & Heikniemi Juhani
 
3. kääpiöpinseri - Miniature Pinscher Pinserella's, Tammiala Johanna
 
4. cairnterrieri - Cairn Terrier Rocco's Collar, Pärssinen Leena-Maija & Niemi Riina-Kaisa
 
Paras juniori - The best juniors
Tuomari - Judge Talvitie Marja, Oitti
 
1. suomenajokoira - Finnish Hound Jänistenherran Anni, om. Kotalampi Anne, Tampere
 
2.

tanskandoggi, musta ja harlekiini -
Great Dane, black and harlequin

Glory's Starlit From Alaska To Dd, om. Ekholm-Venäläinen Tanja, Kulloonkylä
 
3. skyenterrieri - Skye Terrier Finnsky Vanilla, om. Kitti Carina & Dahlbom Thea, Helsinki
 
4. kääpiösnautseri, musta -
Miniature Schnauzer, black
Big Paw's King Himself, om. Nurmela Eija & Nieminen John & Kettunen Terhi, Jorvas
 

15.5.2016 Sunnuntai - Sunday

Paras veteraani - The best veterans
Tuomari - Judge Brown Thora, Canada
 
1. faaraokoira - Pharaoh Hound Northgate's Forever N Ever, om. Leino Jenna, Raisio
 
2. saksanpystykorva, pomeranian -
Zwergspitz (Pomeranian)
Biconty's Sound Of Music, om. Lager Mirja, Kirkkonummi
 
3. samojedinkoira - Samoyed Talvituuli Peaceful Pearl, om. Neva Susanna & Neva Ari, Kangasala As
 
4. alaskanmalamuutti - Alaskan Malamute Garcon Jewel Jade, om. Nikmo Irina & Nikmo Tero, Petäjävesi
 
Paras kasvattajaryhmä - The best breeder's groups
Tuomari - Judge Zhuk Anatoli, Belarus
 
1. tiibetinspanieli - Tibetan Spaniel Lilileian, Rämö Tiina
 
2. cavalier kingcharlesinspanieli -
Cavalier King Charles Spaniel
Wauhtipyörän, Haapaniemi-Henttinen Soile, Forssa
 
3. saksanpystykorva, keeshond -
Wolfsspitz (Keeshond)
Iso Karhu, Kantola Juha, Poikko
 
4. saksanpystykorva, pomeranian -
Zwergspitz (Pomeranian)
Pipperoo, Lager Mirja, Kirkkonummi
 
Paras juniori - The best juniors
Tuomari - Judge Demetriou Panos, Cyprus
 
1. saksanpystykorva, keeshond -
Wolfsspitz (Keeshond)
Eerondaali Braveheart, om. Hankela Taru, Pirkkala
 
2. bichon frisé - Bichon Frisé Diamella Official Edition, om. Valtanen Mira, Rauma
 
3. tiibetinspanieli - Tibetan Spaniel Lilileian Limited Edition, om. Sundqvist Carola, Hanko
 
4.

belgianpaimenkoira, tervueren -
Belgian Shepherd Dog, Tervueren

Flammeus Winner Takes It All, om. Johansson Dina, Pargas

 

Ryhmän parhaat - Best of groups

 
FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat - Sheepdogs and Cattledogs
Tuomari - Judge Hlebarov Antoan, Bulgaria
 
1. australianpaimenkoira - Australian Shepherd Seventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara, Huittinen
 
2. shetlanninlammaskoira - Shetland Sheepdog Vizane's Blue Bonita, om. Grönlund Jessica, Övermalax
 
3. australiankarjakoira - Australian Cattle Dog Ralph Simpatija, om. Kälvinmäki Niina, Korkeakoski
 
4. serra de airesinpaimenkoira - Portuguese Sheepdog Gira Da Quinta D'abroeira, om. Urama-Kienokoski Jaana & Kienokoski Raine & Kienokoski Mikael, Pori

 

FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit - Pinscher and Schnauzer type, Molossians

Tuomari - Judge Ylä-Mononen Satu, Kangasala
 
1. pyreneittenkoira - Pyrenean Mountain Dog Chenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia & Salonen Juulia, Loimaa
 
2. tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen - Great Dane, fawn and brindle Hoppingham's I'm Story Hot Story, om. Mäki-Kuutti Niina, Kauhajoki
 
3. kääpiösnautseri, musta - Miniature Schnauzer, black Stablemaster's Full Time Fun, om. Nurmela Eija & Nieminen John & Nurmela Eeva & Osmo, Jorvas
 
4. berninpaimenkoira - Bernese Mountain Dog Vinkizz Tallulah, om. Hakala Sari Marjut, Hämeenkyrö

 

FCI 3 - Terrierit - Terriers

Tuomari - Judge Mate Duran Enrique, Spain
 
1. cairnterrieri - Cairn Terrier Jack Des Bords De Loire, om. Niemi Riina-Kaisa, Loimaa
 
2. brasilianterrieri - Brazilian Terrier Brashill Esplendido, om. Jauhonen Tia, Tammiainen
 
3. vehnäterrieri - Irish Soft Coated Wheaten Terrier Mil Mear Geragold Yankee Cowboy, om. Päivinen Katja & Bergbom Karin, Paippinen
 
4. jackrussellinterrieri - Jack Russell Terrier Jackandfish 6 Degrees, om. Yli-Alho Aletta & Ajanto Riitta, Rajamäki

 

FCI 4 - Mäyräkoirat - Dachshunds

Tuomari - Judge Lehkonen Harri, Luhtikylä
 
1. mäyräkoira, karkeakarvainen - Dachshund, Standard Wire-haired Freckle-Face X-Files, om. Lampero Pirjo, Sastamala
 
2. kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen - Dachshund, Miniature Long-haired Aavistuksen Xs-Ara, om. Soisalo Päivi, Tenhola
 
3. kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen - Rabbit Dachshund, Smooth-haired Magik Rainbow Zz Top, om. Heinonen Jaana, Raisio
 
4. kaniinimäyräkoira karkeakarvainen - Rabbit Dachshund, Wire-haired Rolex Iz Imperii Ines

 

FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat - Spitz and primitive types

Tuomari - Judge Shankov Kostadin, Bulgaria
 
1. akita - Akita Chiya Go Sakura No Sono, om. Heinäaho Jasmin & Haapakallio Riina & Mattila Aleksi, Veneskoski
 
2. eurasier - Eurasier Fridlyckans Ina Indiana, om. Salin Anita, Pori
 
3. saksanpystykorva, pomeranian - Zwergspitz (Pomeranian) Soulhill's Nephrite, om. Nieminen Piia, Vihti
 
4. faaraokoira - Pharaoh Hound Northgate's Northside Special, om. Ukura Hanna, Lumijoki

 

FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat - Scenthounds and related breeds

Tuomari - Judge Talvitie Marja, Oitti
 
1. dalmatiankoira - Dalmatian Assiduitas Legal Eagle, om. Lukjanov Suvi, Nummela
 
2. suomenajokoira - Finnish Hound Jänistenherran Anni, om. Kotalampi Anne, Tampere
 
3. petit basset griffon vendéen - Petit Basset Griffon Vendéen Nightdream Bruno Banani, om. Sundström Sirkka, Vampula
 
4. pesukarhukoira - Black and Tan Coon Hound Daiquiri's Lynette Scavo, om. Kervinen Hannu, Lappers

 

FCI 7 - Kanakoirat - Pointing Dogs

Tuomari - Judge Demetriou Panos, Cyprus
 
1. gordoninsetteri - Gordon Setter Showpoint Like A Hurricane, om. Örling Heidi, Luumäki
 
2. punainen irlanninsetteri - Irish Red Setter Original Kiss The King, om. Nykänen Kati
 
3. pointteri - English Pointer Weimpoint Naughty Wizard Of Oz, om. Närhi-Jääskeläinen Tiina & Vartiainen Sanna & Jääskeläinen Timo, Puponmäki
 
4. englanninsetteri - English Setter Fairray Zanzibar, om. Sleegers Hans & Lehto Janette & Lehto Ulla, Italia

 

FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat - Retrievers, Water Dogs and Flushing Dogs

Tuomari - Judge Volarikova Linda, Slovakia
 
1. lagotto romagnolo - Lagotto Romagnolo Bazolo Dioro Di Mario, om. Estupiñan Inge-Maj & Estupiñan Justo, Övermalax
 
2. novascotiannoutaja - Nova Scotia Duck Tolling Retriever Kitimat Big Leaf Maple, om. Koski Marja, Röölä
 
3. cockerspanieli - Cocker Spaniel Northworth Target To Hit, om. Kauhanen Nina, Piikkiö
 
4. portugalinvesikoira - Portuguese Water Dog Adventurer's Dorian Gray By Alex, om. Tammi Sanna & Railamaa Jaana, Turku

 

FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat - Companion and Toy Dogs

Tuomari - Judge Pettersson Cindy, Sweden
 
1. petit brabancon - Petit Brabancon Savenkoff Etien Flirting Boy, om. Hyppenen Julia, Espoo
 
2. lhasa apso - Lhasa Apso Nice Choice Temptation, om. Rantanen Tuula & Rantanen Sini, Espoo
 
3. tiibetinspanieli - Tibetan Spaniel Annastiina Samos, om. Juhkam Ea & Tattari Lahja, Hämeenkyrö
 
4. havannankoira - Bichon Havanais Torcedore's Arrebata Del Amor, om. Hoikkala Tia & Ylitalo Tommi

 

FCI 10 - Vinttikoirat - Sighthounds

Tuomari - Judge Vuorinen Jarmo, Tarvasjoki
 
1. azawakh - Azawakh Azamour Mejulen, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka, Porvoo
 
2. italianvinttikoira - Italian Greyhound Dervisch Sixteen Shades Of Blue, om. Ukura Hanna & Haarala Pia, Lumijoki
 
3. saluki - Saluki Qirmizi Paganini, om. Mäkelä Susanna & Mäkelä Aaro, Valkeakoski
 
4. whippet - Whippet Magtaf May In Martinique, om. Ihanainen Jaana, Hämeenlinna

 

Junior Handler

14.5.2016 Lauantai - Saturday

BIS Junior Handler - BIS Junior Handler
1. Rantanen Laura, Rauma
2. Mirtola Henriikka, Pori
 
Junior Handler, 10-13 v. - Junior Handler

Tuomari - Judge Ylä-Mononen Satu

1. Mirtola Henriikka, Pori
2. Kokko Mimosa, Oulu
3. Salminen Anni, Kortela
4. Jääskeläinen Olivia, Turku
 
Junior Handler, 14-17 v. - Junior Handler

Tuomari - Judge Ylä-Mononen Satu

1. Rantanen Laura, Rauma
2. Beckingham Emma, Rauma
3. Leikkola Emmi, Ruuhijärvi
4. Lehtinen Viivi, Rauma
5. Leskelä Annika, Jääli
 
 

15.5.2016 Sunnuntai - Sunday

 

BIS Junior Handler - BIS Junior Handler

1. Nurmi Milla, Santtio
 
Junior Handler, 10-13 v. - Junior Handler

Tuomari - Judge Haddock David W.

1. Nurminen Bellarina, Eurajoki
2. Kokko Mimosa, Oulu
3. Nordlund Sara, Pori
4. Lithonius Jenni, Turku
5. Pulli Sanni, Luhtajoki
 
Junior Handler, 14-17 v. - Junior Handler

Tuomari - Judge Haddock David W.

1. Nurmi Milla, Santtio
2. Viertonen Elli, Rauma
3. Aallonranta Marika, Pori
4. Mahlamäki Justiina, Ala-honkajoki
5. Pirhonen Emmi-Lotta, Pori