Tulokset

 

Näyttelyn ROP-tulokset julkaistaan näyttelyn kuluessa.
ROP-tulokset näkyvät netissä heti kehien valmistuttua. Tuloksista huolehtii SHOWLINK

Lauantaina 27.5. arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 3, 4, 6 ja 8
Sunnuntaina 28.5.
arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 5, 7, 9 ja 10

27.5. » Schipperke ER
28.5. » Australiankarjakoira ER

» Siirry tuloksiin tästä

 

Lapsi & lelukoira Lauantai 27.5.2017

Tuomarina Marjo Heino.
Kilpailussa oli 11 osallistujaa, kolmen kärki oli seuraava:
1. Silja Seikkula ja Rusina
2. Emma Kallioniemi ja Helmi
3. Petra Pirkkanen ja Suomi.

Kaikki osanottajat palkittiin

Lapsi & lelukoira kilpailu 28.5.2017

Tuomarina Anne Eriksson.
Kilpailussa oli 9 osallistujaa, kolmen kärki oli seuraava:
1. Ronja Pirkkanen ja Vanilja
2. Niklas Siipola ja Haukku
3. Fanny Koponen ja Halti.

Kaikki osanottajat palkittiin.

RYHMÄKILPAILUT

kuvat © Harri Natunen

BEST IN SHOW
Tuomari Poletaeva Irina, Vantaa

1. basenji Nature's Masterpiece Happy Sunshine, om. Tuominen Tero & Auramaa Ilona, Turku


2. pyreneittenkoira Chenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki, Loimaa


3. welsh corgi pembroke Myway's Let It Be Me, om. Kosunen Maija, Längelmäki


4. lhasa apso Diamella Lord Of The Rings, om. Karenmaa-Nurminen Jaana & Aerila Kati, Eurajoki

27.5.2017 Lauantai

Paras veteraani
Tuomari Zake Ligita, Latvia


1. portugalinvesikoira Tajmadoran Palmeiro, om. Railamaa Jaana, Nousiainen


2. cockerspanieli Kristala Cockwave's Fast Mover, om. Saarinen Paula, Eurajoki


3. englanninbulldoggi Pinebulls Jolly Joker, om. Närvä Leea, Jurva


4. karkeakarvainen kettuterrieri Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundström Erna, Valkeakoski

Paras kasvattajaryhmä

Tuomari Eberhardt Jochen H, Germany


1. amerikancockerspanieli Happy Hullabaloo, Hämäläinen Karoliina, Loimaa


2. cairnterrieri Rocco's Collar, Pärssinen Leena-Maija & Niemi Riina-Kaisa


3. cockerspanieli Flyers, Saarinen Paula


4. englanninspringerspanieli Kahdensiskon, Isola Katariina & Isola Johanna

Paras juniori
Tuomari Juutilainen Saija, Vantaa


1. tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen Djurhedens Baltazar Af Lise, om. Kauppinen Päivi & Salmi-Aalto Teija, Hämeenkoski


2. brasilianterrieri Knockout, om. Lindholm Kirsi, Tammela


3. kerrynterrieri Geijes In A Lifetime, om. Lundsten Mia, Espoo


4. pesukarhukoira Necku Coonnecting People, om. Harju Pauliina, Tampere

28.5.2017 Sunnuntai

Paras veteraani
Tuomari Langfeld Heather, Canada

1. pitkäkarvainen collie Judy's Magician Made In Heaven, om. Nieminen Katja, Mynämäki


2. partacollie Memorylane Game Set Match, om. Muttonen Jaana & Brusin Nina


3. saksanpystykorva, pomeranian Biconty's Sound Of Music, om. Lager Mirja, Kirkkonummi


4. faaraokoira Northgate's Forever N Ever, om. Leino Jenna, Raisio

Paras kasvattajaryhmä

Tuomari Draganescu Marian, Romania


1. faaraokoira Northgate's, Ukura Hanna & Ukura Kari & Haarala Pia


2. partacollie Memorylane, Brusin Nina


3. saksanpystykorva, pomeranian Pipperoo, Lager Mirja, Kirkkonummi


4. gordoninsetteri Goango, Hentunen Anne

Paras juniori
Tuomari Spruyt Dirk, Belgium


1. englanninvinttikoira Estet Classic Cottony, om. Antin Leila, Tuusula


2. welsh corgi pembroke Haywire's Vintage Vision, om. Ahlbom Else & Tervo Anssi, Heinola Kk


3. saksanpystykorva, pomeranian Niridmi Stars Frantsisk, om. Korpela Elena, Raisio


4. ranskanbulldoggi Frustyle Millenium, om. Neemre Linda, Vantaa

 

FCI 1 - Lammas- ja karjakoirat
Tuomari Brown Andrew, Australia


1. welsh corgi pembroke Myway's Let It Be Me, om. Kosunen Maija, Längelmäki


2. australianpaimenkoira Seventy Seven Blow Your Mind, om. Hovi Saara, Huittinen


3. belgianpaimenkoira, tervueren Figaron Quebec Garcon, om. Hällfors Bettina, Naantali


4. sileäkarvainen collie Kiiramanna Minipumpkin Whoopies, om. Rantaseppä Susanna, Kirjala

FCI 2 - Pinserit, snautserit ja molossit
Tuomari Draganescu Marian, Romania


1. pyreneittenkoira Chenespace Tarbésan, om. Tammiala-Salonen Tuulikki, Loimaa


2. kääpiöpinseri Pinserella's Habanero, om. Sirkiä Tuija, Piikkiö


3. tanskandoggi, keltainen ja tiikerijuovainen Hoppingham's I'm Story Hot Story, om. Mäki-Kuutti Niina, Kauhajoki


4. rottweiler Heizelwood Pit, om. Salonen Rami

FCI 3 - Terrierit
Tuomari Mcallister Duncan, Australia


1. kerrynterrieri Geijes Hello Hello, om. Lundsten Mia, Espoo


2. cairnterrieri Rocco's Collar Tango Obsession, om. Sipiläinen Anja, Jokioinen


3. australianterrieri Melukylän Ääni Valolle, om. Ola Kirsi, Sipoo


4. staffordshirenbullterrieri Cordial Rascal Finding Bigfoot, om. Heiskanen Jarno & Heiskanen Jarno & Heiskanen Jarno, Mynämäki

FCI 4 - Mäyräkoirat
Tuomari Teini Pekka, Harjavalta


1. mäyräkoira, pitkäkarvainen Huppaluuran Suvi Suloinen, om. Toppila Sinikka, Eura


2. mäyräkoira, lyhytkarvainen Jokahaun Walter, om. Silvennoinen Noora


3. mäyräkoira, karkeakarvainen Tiny Trotter's Guns And Roses, om. Kiiskilä Taia & Oinas Kalle, Tampere


4. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen Curlyco Bring Me The Fox, om. Vottonen Sari, Vihti

FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Lobakin Victor, Azerbaidzhan


1. basenji Nature's Masterpiece Happy Sunshine, om. Tuominen Tero & Auramaa Ilona, Turku


2. akita I'yufa Des Seigneurs D'orient, om. Alatalo Heidi & Alatalo Karoliina, Aura


3. saksanpystykorva, pomeranian Soulhill's Duchess, om. Nieminen Piia, Vihti


4. saksanpystykorva, keeshond Waatan Daucus, om. Lahtonen Jenni

FCI 6 - Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Eberhardt Jochen H, Germany


1. beagle Chinese Lord Pepper, om. Vaistomaa Virpi, Pori


2. suomenajokoira Pate, om. Broman Eija, Sastamala


3. rhodesiankoira Ikimba Kumbuka, om. Frigård Mika, Pori


4. pesukarhukoira Necku Coonnecting People, om. Harju Pauliina, Tampere

FCI 7 - Kanakoirat
Tuomari Teini Pekka, Harjavalta


1. spinone Fragola Tempesta Dineve, om. Haarala Pia & Haarala Juho, Pattijoki


2. auvergnenseisoja Wildjane's Clos Del'echo Chinon, om. Bergsten Janette & Bergsten Kirsti, Espoo


3. karkeakarvainen saksanseisoja Rikurovan Iira, om. Haarala Pia & Haarala Juho, Pattijoki


4. englanninsetteri Blue Baltic's Hero Wears Dior, om. Ylitalo Mikko & Ståhlberg Michaela, Vantaa

FCI 8 - Noutajat, vesikoirat ja ylösajavat
Tuomari Juutilainen Saija, Vantaa


1. clumberinspanieli Spice Twice Whomper, om. Halme Susanna, Ulvila


2. irlanninvesispanieli Pooles Ide N Epik's Love To Pispala, om. Harju Pauliina, Tampere


3. sileäkarvainen noutaja Morrini Carrock Beck, om. Vainio Heidi, Taivassalo


4. lagotto romagnolo Nambervan Titania, om. Kallio Kristiina & Kallio Jutta, Sammatti

FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Spruyt Dirk, Belgium


1. lhasa apso Diamella Lord Of The Rings, om. Karenmaa-Nurminen Jaana & Aerila Kati, Eurajoki


2. ranskanbulldoggi Frustyle Millenium, om. Neemre Linda, Vantaa


3. cavalier kingcharlesinspanieli Wauhtipyörän Mamma Mia, om. Haapaniemi-Henttinen Soile, Forssa


4. villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen Vade's Express Yourself, om. Salonen Heidi, Tampere

FCI 10 - Vinttikoirat
Tuomari Goller Glenda, Australia


1. afgaaninvinttikoira Thinkpink, om. Rainoma Jasmin


2. azawakh Azamour Nur, om. Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka, Porvoo


3. englanninvinttikoira Estet Classic Cottony, om. Antin Leila, Tuusula


4. irlanninsusikoira Christabel Dei Mangialupi, om. Virta Pia & Kokko Esa, Tortinmäki

 

 

Junior Handler

27.5.2017 Lauantai
Junior Handler, 10–13 v.
Tuomari Vincent Mike
1. Nurminen Bellarina, Eurajoki
2. Mirtola Henriikka, Pori
3. Venäläinen Lumi, Kulloonkylä
4. Kivinen Elsa, Lahti
5. Voutilainen Josefina, Vinkkilä

Junior Handler, 14–17 v.
Tuomari Vincent Mike
1. Rantanen Laura, Rauma
2. Nyblin Vera, Paattinen
3. Mahlamäki Justiina, Ala-Honkajoki
4. Salminen Anni, Kortela
5. Ouramo Anni, Luvia

BIS Junior Handler


1. Nurminen Bellarina, Eurajoki
2. Rantanen Laura, Rauma

28.5.2017 Sunnuntai

Junior Handler, 10–13 v.
Tuomari Baker Roy
1. Liukkonen Sanni, Rauma
2. Kivinen Elsa, Lahti
3. Mirtola Henriikka, Pori
4. Ruuni Ella, Turku
5. Voutilainen Josefina, Vinkkilä

Junior Handler, 14–17 v.

Tuomari Baker Roy
1. Beckingham Emma, Rauma
2. Salminen Anni, Kortela
3. Lehtinen Viivi, Rauma
4. Ojala Siiri, Siivikkala
5. Kivinen Sofia, Lahti

BIS Junior Handler


1. Liukkonen Sanni, Rauma
2. Beckingham Emma, Rauma